Czy odwołać ślub z powodu koronawirusa?

Wiele osób zaplanowało ślub i wesele na kwiecień lub maj. Poczynili już wiele przygotowań. Suknia ślubna i garnitur już gotowe. Goście zaproszeni. Sala weselna zarezerwowana, zespół weselny, kamerzysta ślubny, fotograf zamówieni.

Teraz przed nimi trudna decyzja. Teoretycznie można zorganizować uroczystość, ale z wieloma ograniczeniami. W kościele nie może być jednocześnie więcej niż 50 osób, a w Urzędzie Stanu Cywilnego do 5 osób (wraz z kamerzystą lub fotografem). Z kolei na sali może przebywać nie więcej niż 50 osób (w tym obsługa, kamerzysta, fotograf, zespół). Niestety sale weselne sa zamknięte więc pozostaje mieszkanie lub dom.

Jeżeli nawet para zdecyduje się na uroczystość z takimi ograniczeniami, to ma kolejny istotny problem mianowicie, których gości zaprosić. Z kolei, czy zaproszeni goście podejmą to ryzyko i będą obecni na ślubie?

Może jednak lepiej zmienić termin ślubu i wesela na okres letni lub jesienny. Zmiana terminu będzie z pewnością wiązała się z wieloma trudnościami, gdyż może okazać się, że sala zajęta, zespół, kamerzysta, fotograf już maja w tym terminie inne zlecenie.

Na pewno warto taka próbę podjać, aby mieć uroczystość bez ograniczeń, a co najważniejsze, nie narażać siebie i gości na ryzyko ciężkiej choroby. Ślub nie musi być przecież w sobotę, a z pewnością da się znaleźć innych usługodawców i uzgodnić termin dogodny dla wszystkich w tygodniu lub w niedzielę.

Kolejna kwestia to zapłacona zaliczka lub zadatek. W przypadku rezygnacji z usługi z powodu pandemii bezwzględnie należy się zwrot zarówno zaliczki jak i zadatku.

Chcecie zmienić termin ślubu i wesela to napiszcie lub zadzwońcie do nas. Postaramy się Wam pomóc.